3 pomysły na oświetlenie LED w salonie na 2022 rok

gru 31, 2021 | Światło w życiu | 0 komentarzy

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszych mieszkaniach oraz domach. Z tego powodu powinniśmy dołożyć starań, by było ono odpowiednio urządzone w preferowanym przez nas stylu. Same meble i dodatki to jednak nie wszystko. Równie ważnym elementem wystroju wnętrza jest światło. Nierzadko to ono odpowiada za to, jak prezentują się elementy wyposażenia pomieszczeń. By uzyskać odpowiedni efekt, musimy zadbać zarówno o odpowiedni poziom nasłonecznienia w salonie, co wiąże się z liczbą i usytuowaniem okien, jak również dobraniem odpowiednich źródeł światła oraz ich rozmieszczeniem w pomieszczeniu tak, by były one zarówno funkcjonalne, jak i pasując do obranego przez nas stylu, stanowiły ozdobę salonu. Niniejszy artykuł traktuje o sposobach oświetlenia salonu przy pomocy diod LED najchętniej wybieranych w 2022 roku. Zapraszamy do lektury!

Nowe trendy w oświetleniu LED do salonu – geometryczne lampy

W 2022 roku w naszych salonach pojawią się wyjątkowe lampy LED o nietuzinkowym kształcie. Duże i rozłożyste lampy przysufitowe będą coraz bardziej popularne. Nie będziemy jednak wybierać lamp sufitowych LED, na których końcach ramion znajdują się źródła światła, a modela, w których same ramiona są już elementem świecącym. Takie lampy korzystają oczywiście z technologii LED, dadzą nam dużo światła, będą dizajnersko wyglądać oraz łatwo będzie na mnie utrzymać w czystości. Do jakich wnętrz najlepiej wybrać geometryczne lampy LED? Na pewno dobrze skomponuje się z nowoczesnymi salonami. Nie ma jednak przeszkód, by zastosować również w salonach urządzonych klasycznie. A jakie kształty będą miały te najmodniejsze geometryczne lampy LED do salonu? Przede wszystkim bazować będą na kole i elipsie. Mogą to być zarówno lampy z ramionami w kształcie kół, jak i takie, który ramiona będą poplątany mi elipsami i kształtami nieregularnymi.

Taśmy LED do salonu, trend, który nie wychodzi z mody

Taśmy LED w naszych salonach zagościły już dobrych kilka lat temu i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Przede wszystkim taśmy LED mają bardzo uniwersalne zastosowanie, łatwo możemy wpasować je w salon każdej wielkości i kształtu. Najczęściej stosujemy je w sufitach podwieszanych, ale również do podświetlenia mebli czy elementów dekoracyjnych. W 2022 roku również będziemy chętnie wykorzystywać taśmy LED do oświetlenia salonu, delikatnie zmieni się tylko sposób ich zastosowania. Przede wszystkim zamiast sufitów podwieszanych zajmujących całą powierzchnię w górnej ściany, wybierać będziemy takie, które mają nieregularny kształt i od razu dzielą salon na strefy. Oświetlenie LED w formie taśm będzie otaczało te podwieszane sufity. Nie będzie również jedyną formą oświetlenia, a raczej sprawdzi się jako oświetlenie dodatkowe oraz nastrojowe.

Oświetlenie punktowe LED jako mocny trend 2022 roku

Jak już wspomnieliśmy przed chwilą, taśmy LED będą jedynie uzupełnieniem głównego oświetlenia. W tym roku coraz chętniej wykorzystywać będziemy spoty LED oraz oświetlenie natynkowe. Ten typ oświetlenia sprawi, że nasz salon będzie wyglądał elegancko, a zarazem nowocześnie. Dzięki punktowym źródłom światła jeszcze łatwiej wydzielimy w salonie strefy, co szczególnie przydatne będzie, jeżeli planujemy połączyć salon z kuchnią. Jeśli chodzi o modne w 2022 oprawy LED, to będą to przede wszystkim proste formy najlepiej z naturalnych materiałów. Będziemy chętnie wybierać oświetlenie punktowe LED do salonu z drewna, szkła czy metalu oraz połączenia tych materiałów. Co ważne, takie oprawy pasować będą praktycznie do każdego stylu wnętrza. Sprawdzam się więc w salonie nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym czy glamour.

Naturalne oświetlenie LED do salonu czyli modne lampy dla zwolenników ekologii

Bardzo mocnym trendem w oświetleniu LED w salonów w 2022 roku będzie podejście ekologiczne do wyboru opraw. Wielu z nas postawi na lampy sufitowe czy wiszące wykonane z materiałów naturalnych oraz w kolorach ziemi. Równie chętnie sięgać będziemy po lampy wykonywane z materiałów recyklingowych oraz takich, które dadzą się recyklingowi poddać. Dzięki większej świadomości ekologicznej możemy zadbać o dobór właściwych opraw LED do salonu. Czyli takich, które będą funkcjonalne, dadzą nam dużo rozproszonego światła oraz nie będą szkodziły środowisku naturalnemu. Jeśli chodzi o materiały, z jakich warto wybrać lampy LED do salonu, to będą to z pewnością drewno, rattan, bambus, papier, szkło i kryształ oraz metale. Oczywiście w grę wchodzą również lampy będące połączeniem kilku z tych materiałów. Najważniejsza jednak będzie to, jakie źródło światła dobierzemy do naszej salonowej oprawy. Absolutnie zakazane jest wybieranie tradycyjnych żarówek, których pobór prądu jest bardzo wysoki, a ich recyklingowanie bardzo trudne. Jeśli chcemy zadbać o swoje portfele i środowisko naturalne, wybierajmy żarówki LED. Dodatkową ich zaletą jest z pewnością to, że możemy bez trudu dobrać ich barwy światła do danego pomieszczenia oraz naszych potrzeb. W sklepach stacjonarnych i internetowych z oświetleniem znajdziemy również lampy LED o zmiennym świetle, które swoją wielofunkcyjność o dopasują się do naszego trybu życia.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak dobrać nastrojowe oświetlenie do wnętrza?
Nastrojowe oświetlenie – jak zadbać o nastrój we wnętrzu z pomocą różnego rodzaju lamp?

Zamknij